Коростень відзначив свою 1310-ту річницю

Версія для друку

МИНУЛОЇ суботи Коростень відзначив своє 1310-річчя. А розпочалося все із флеш-мобу за мир «Пліч-о-пліч». Потім містяни, гості мали змогу оглянути святкові виставки підприємств, організацій та установ, взяти участь у Святі морозива, що його організувала компанія «Рудь» (ПАТ «Житомирський маслозавод» – компанія «Рудь», створене в 1981 році. До 1976-го на його території знаходився Житомирський м'ясокомбінат. З 1976 по 1981 роки відбулась комплексна реконструкція. Починаючи з 1981 року, поетапно були введені в дію цехи з виробництва тваринного масла, сухого знежиреного молока, морозива. В 1996 році «Житомирський маслозавод» шляхом приватизації перетворився в ПАТ «Житомирський маслозавод». З 1 квітня 1998 року ПАТ «Житомирський маслозавод» почав виробляти продукцію під торговою маркою «Рудь» – таке рішення прийняли на загальних зборах трудового колективу, вшановуючи свого керівника, його знання і організаторські здібності). У цьому році Свято буквально набуло нових кольорів і стало справжньою патріотичною країною, сповненою незабутніх вражень, спілкування та національного колориту! Відтак, обмінявши упаковки на «колорики» – оригінальні різнокольорові перепустки, можна було взяти участь у не менш яскравих активностях української спрямованості. За вподобаннями та для зручності всі атракціони було розподілено на умовні зони. Тут і «вулиця Спортивна», і «Родинний сквер», і «Мистецька алея», і багато іншого!
Цього дня можна було взяти участь також у спортивних і культурно-мистецьких заходах, параді дитячих візочків, конкурсі домашніх тварин, автограф-сесії українського дитячого письменника В. Васильчука, святковій торгівлі, сімейному кулінарному шоу «Поліські варенички» (участь в конкурсі брали три команди: Кале-ники – Коростень, Еники-беники – Коростень, Бабський переполох – Овруч. Перше місце другий рік поспіль виборола команда Каленики. Сертифікат за найбільший вареник, вага якого склала 8 кілограмів, також одержала команда-переможець. Усі вареники, приготовлені цього дня, були продані на аукціоні. А вторговані гроші у сумі 850 гривень – передані голові громадської організації Олегу Мейнаровичу. Родзинкою конкурсу стала віршована інструкція про те, як правильно їсти вареники, яку команда Каленики присвятила міському голові В. Москаленку. Під час дійства глядачів розважали своїми музичними номерами групи підтримки команд).
А гостей і коростенців вітали міський голова В. Москаленко, народні депутати України В. Арешонков, С. Семенченко, начальник відділу культури Житомирської ОДА Ю. Градовський.
Чимало гарних емоцій викликав і загальноміський бал випускників шкіл – справжнє свято молодості й краси (їх – 390, 26 відзначено золотими медалями, а 13 – срібними. До слова: в районі випускників 238, з них – 8 мають золоті медалі, а 4 – срібні).
Я розмовляю з учасниками свята, запитавши, що для них означає цей день і щоб вони хотіли побажали своїм землякам.
О. Єршов: «Я всією сім`єю виходжу цього дня в місто і радію всьому, що відбувається. Ми любимо свій Коростень. А побажати всім хочу тільки миру і здоров`я. Нехай швидше закінчиться ця ганебна війна».
Л. Лінькова: «Для мене це – справжня радість. Тож хочу побажати своїм землякам процвітання, миру й благополуччя».
Зоя Олександрівна: «Я зі своєю трирічною вихованкою Люсіндою беру участь у змаганні серед домашніх тварин, сподіваюсь на перемогу. Сьогодні справді грандіозне свято, яке співпало з останнім дзвоником. Отож бажаю випускникам знайти свою дорогу в житті, а всім коростенцям – миру й злагоди. Хай буде завжди чистим небо над нашими головами».
Світлана ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

0523
0522
0521
0520
0519
0518
0517
0516
0515
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!