На допомогу вагітним

Версія для друку
060515

Планування вагітності
В останні роки при плануванні вагітності набула поширення «переконцепційна профілактика». Цим важковимовним словосполученням позначають цілий комплекс заходів, спрямованих на забезпечення оптимальних умов для дозрівання яйцеклітини, її імплантації (тобто прикріплення до матки) і раннього розвитку ембріона. Таким чином, це заходи, спрямовані на усунення деяких факторів ризику, поліпшення стану здоров'я майбутніх батьків і створення сприятливих фізіологічних умов у момент зачаття. Переконцепційна профілактика рекомендується всім сім'ям, при планування вагітності.
Планування вагітності. З чого починати?
З оцінки стану здоров'я обох партнерів:
• Консультація терапевта зі здачею аналізу сечі та клінічного аналізу крові.
• УЗД щитовидної залози.
• Консультація гінеколога з УЗД органів малого тазу.
• Чоловікові консультація уролога, при необхідності андролога.
• Обстеження на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом (метод ПЛР, ІФА).
• Визначення в сироватці крові імуноглобулінів до вірусу краснухи і токсоплазми.
• Визначення гормонів крові (за показами).
• Спермограмма.
• Медико-генетична консультація сімейної пари.
Взагалі-то ці заходи добре починати за 3-4 місяці до запланованої вагітності.

Планування вагітності. Профілактика.
У період обстеження з метою профілактики ризику виникнення вад (особливо дефектів нервової трубки) ми призначаємо за 2-3 місяці до передбачуваного зачаття препарати фолієвої кислоти . Ефективність та безпека препарату при планування вагітності підтверджується 15-річним досвідом застосування більш ніж у мільйона вагітних у країнах Європи.
Але раптом Ви не встигли зробити ці обстеження заздалегідь, не впадайте у відчай - починайте зараз створення найкращих умов для розвитку статевих клітин і зародка. Кожен місяць Ваш організм готує одну з 300 000 Ваших яйцеклітин до запліднення. Давайте допоможемо їй стати повноцінною, сильною, здоровою, адже саме вона несе в собі прообраз Вашого майбутнього малюка!
Планування вагітності. Поради.
• Насамперед ведіть здоровий спосіб життя!
• Відмовтеся від алкоголю і тютюну. Навіть пасивне куріння шкідливе для плоду!
• Відмініть протизаплідні таблетки,.
• Пам'ятайте, що будь-які ліки можуть бути небезпечні для дитини. Тому, якщо не можна відмовитися від прийому медикаментів, обов'язково порадьтеся з лікарем про їх вплив на яйцеклітину і зародок. Завжди є аналоги нешкідливі для них.
• Спати потрібно не менше 8 годин на добу. Спіть з відкритою кватиркою (щоб не було протягу - закрийте її двома шарами звичайної марлі). Свіже повітря - Ваш друг!
• Вчіться берегти своє здоров'я від осінніх і весняних простудних захворювань, уникайте багатолюдних місць. Гуляйте в парках, скверах, віддалених від автомагістралей. Для профілактики нежитю в період епідеміологічного неблагополуччя з простудним захворюванням використовуйте оксолінову мазь для закладання в ніс або закладайте інтерферон. Можна обробляти носоглотку солоним розчином і закапувати в ніс соняшникову олію з соком часнику чи цибулі. Взагалі не шкодуйте додавати в їжу часник і цибулю. Ці заходи нешкідливі для плода. Ну а якщо у Ваших рідних з'явився нежить - надягніть на них маски!
• Отримуйте тільки позитивні емоції. Стрес небезпечний для Вас і зовсім не потрібен Вашій майбутній дитині. Не сваріться, посміхайтеся частіше, вмійте радіти кожному дню, створюйте маленькі радості оточуючим і Вам вони повернутися сторицею!
• Проаналізуйте свою роботу або навчання з точки зору шкідливості для плода. Комп'ютер і стільниковий телефон стали невід'ємною частиною нашого життя. Є чимало доказів небезпеки для здоров'я електромагнітних випромінювань, особливо низької частоти. Кожне робоче місце оснащене комп'ютером створює своєрідне електромагнітне поле, радіус якого 1,5 м і більше, причому випромінювання виходить не тільки від екрану, але і від задньої і бічних стінок монітора. Невидимі електромагнітні випромінювання особливо небезпечні для вагітних . Тому рекомендується різко обмежити своє перебування біля комп'ютера в період підготовки до зачаття.

Планування вагітності. Зачаття.
Найчастіше вагітність наступає в кінці другого - на початку третього тижня, рахуючи від першого дня останньої менструації – це період найбільш підходить для зачаття плоду.
Бажано зробити двох-трьох денну перерву в статевому житті перед цим періодом. Потрібно розповісти чоловікові, що не можна приймати алкоголь, навіть пиво, ходити в лазню, лежати у ванні з гарячою водою (тільки теплий душ). Ні в якому разі не сваритися. Тому що сперматозоїди дуже ніжні і розбещені істоти (не дарма їх в одному еякуляті за 20 млн шт!) Вони здатні втратити свою активність від будь-якого навіть незначного стресу. Особливо згубно на них діє алкоголь. Сперматозоїди поводяться, як п'яні ще три доби, тоді, як їх господар давно протверезів і включився в робочий ритм. Вони стають млявими і знижують вірогідність зачаття в 15 разів.
Планування вагітності.
Отже, підводячи підсумок сказаному ми вважаємо, що звернення сім'ї за консультацією для планування вагітності, свідоме її участь у спеціальних дослідженнях, усвідомлення подружжям відповідальності за своє здоров'я і здоров'я майбутньої дитини допомагає якісному веденню вагітності, профілактиці ускладнень і народженню здорового, бажаного малюка.

Я готуюся стати мамою
Як збільшити задоволення від пологів
Пологи – це непростий процес, який може бути ускладнений через незнання, страхи та біль. Але свідома попередня підготовка до народження може зробити його легшими й приємнішими і допомогти вам отримати якнайбільше задоволення від появи дитини на світ.
Пам’ятайте, жінка є головною на пологах, тобто має право обрати собі партнера та вільне положення для пологів, постійно перебувати разом із новонародженою дитиною.
Оберіть пологовий будинок
Зверніть увагу на умови в пологовому будинку, де ви збираєтесь народжувати. Чи можливо там залучити партнера до пологів? Чи створені умови для вибору вільної позиції при пологах? Які умови спільного перебування з дитиною в пологовому стаціонарі? Таким чином виз можете більш свідомо готуватись до пологів та зменшите стрес від неочікуваних обставин.
Дізнайтесь, що брати із собою у пологовий будинок
Почати збирати речі, які ви візьмете з собою в пологовий будинок, краще заздалегідь – десь на 34 тижні вагітності. Ваше перебування у пологовому будинку триватиме від 3 днів ( у випадку природних пологів без ускладнень) до 5 днів (у випадку пологів з кесарським розтином). Не забудьте узгодити перелік необхідних речей із сімейним лікарем або акушером-гінекологом, який веде вашу вагітність, а також з тим, хто прийматиме пологи: список документів та речей може змінюватись в залежності від побутових умов конкретного пологового будинку. Також можливі додаткові специфічні вимоги до медикаментів і харчування.
Обговоріть усе з лікарем
Готуючись до пологів, дізнайтесь у лікаря про те, що вас очікує, як ви можете зробити пологи простішими, з якими складнощами ви можете зуткнутись у пологовому залі чи після народження дитини. Це дозволить вам позбавитись додаткового стресу і розслабитись під час пологів, що неодмінно зробить їх легшими. Те, як пройдуть пологи, значною мірою залежить від вашого взаєморозуміння з медичною командою, зокрема лікарем-гінекологом і акушеркою.
Оберіть партнера і готуйтесь до пологів разом
Для підтримки під час пологів ви можете запросити близьку людину. Найкраще, якщо партнером буде батько дитини. Однак це може бути і бабуся майбутньої дитини, і ваша близька подруга чи будь-хто інший, кому ви довіряєте. Партнер зможе підтримати вас емоційно, допомогти прийняти зручне положення в пологах, зробити масаж, бути посередником у спілкуванні з лікарями. Готуйтесь до пологів разом із партнером у школі відповідального батьківства і разом спілкуйтеся з медичною командою, яка прийматиме пологи. Присутність на пологах навіть не зовсім підготовленого партнера буде кращою за відсутність партнера взагалі.
Дізнайтесь про вільну позицію у пологах
Пологи – це природний процес, тому потрібно дослухатись до свого організму. Під час пологів ви маєте повне право вільно пересуватись і обрати для народження дитини ту позицію, яка буде для вас найбільш зручною, менш болісною чи зменшуватиме вірогідність оперативних втручань. Дізнайтесь, як сааме можна народжувати лежачи, сидячи і стоячи, які особливості має кожне положення. Обговоріть це з партнером, який зможе допомогти вам приймати потрібне положення і змінювати його між переймами. Певну позицію може порекомендувати вам лікар з огляду на особливості вашої вагітності, але остаточний вибір завжди залишається за жінкою.
Годуйте дитину грудьми
Коли новонароджену дитину прикладуть до вас у пологовому залі, виз можете не лише відчути її дотик, але і вперше погодувати – щойно немовля почне шукати груди. І надалі годуйте дитину виключно грудьми аж до піврочного віку: ваше молоко – її ідеальне харчування, а також перший захист від інфекцій. Крім того, годування груддю дає жінкам змогу швидше відновитись після пологів, стимулюючи скорочення матки і зменшуючи післяродові кровотечі, прискорити повернення до нормальної ваги.
Дізнайтесь більше про догляд за новонародженим
Обговоріть з медичним персоналом умови перебування у пологовому будинку, необхідні процедури, обов'язкові щеплення, регулярні огляди лікаря, догляд за новонародженим. Під час перебування у пологовому стаціонарі ви можете розраховувати на допомогу медичного персоналу, проте варто дізнатись більше про гігієнічний догляд за малюком, підтримку температури тіла та нормальні перехідні стани дитини. Пам'ятайте, що незалежно від того, народжували ви природним шляхом чи за допомогою кесарського розтину, здорова дитина повинна цілодобово перебувати разом із вами.
Завідувачка консультаційно-діагностичного блоку обласного перинатального центру
Наталія Алексійчук.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!