ДІЯТИМУТЬ СПІЛЬНО НА БЛАГО ГРОМАДИ

Версія для друку
091214

Вже не перший рік ведуться розмови про потужний експортний потенціал України щодо постачання на світові ринки сільськогосподарської продукції. Проте далі розмов справи поки що, на жаль, не просуваються. Скажімо, темпи відтоку інвестицій в сільському господарстві навіть більші, ніж загалом в економіці. А наукові світила продовжують настоювати на тому, що прогодувати населення можна тільки завдяки підвищенню ефективності господарювання. А як же зробити це в нинішніх умовах? Це, здається, знає перший заступник гендиректора компанії ДАН-ФАРМ Україна Вадим ШЕСТАКОВ (на знімку), який нещодавно побував у нашій редакції. Додам, що ця компанія створена у 2006-му році. Займається вирощуванням і продажем свиней за датськими технологіями. Нещодавно вона придбала свинарник у Грозиному (вул. Тімірязєва, 22).
– На сьогодні ми вже маємо господарство в Кагарлицькому районі, що на Київщині потужністю 100 тисяч голів на рік, – ділиться пан Вадим. – В найближчі 2-3 роки плануємо збудувати в тому ж Грозиному (вул. Ходаківська, 3) сучасний свинокомплекс обсягом інвестицій майже в 10 мільйонів євро на 150 робочих місць.
– А що ви можете сказати про технології виробництва, адже відомо, що вже згаданий комплекс, під умовною назвою «П`ятачок», не дуже тішив місцеве населення?
– В порівнянні з тими, що вже були, наші набагато новітніші, адже за ними стежитимуть безпосередні інвестори, тобто самі датчани. Тож відповідно, ці технології будуть набагато ефективнішими і дадуть змогу досить критично зменшити інтенсивність неприємних запахів, різних викидів, і таке інше.
– Конкретніше, будь ласка…
– Зокрема, зменшимо розміри санітарної зони… Знаємо, що в минулому були певні конфлікти з місцевими жителями, тож зробимо все, щоб це не повторювалося. Крім того, до нас вже висунуто чимало вимог з боку контролюючих органів. Це стосується і так званої лагуни, вона буде закритого типу. Збільшимо висоту вентиляційних труб на свинарниках. До того ж плануємо зменшити кількість вирощуваних свиней тут. Наприклад, у новому комплексі у планах встановити надсучасну систему утилізації відходів (розподіл на фракції, зокрема), що не зашкоджуватиме оточуючому середовищу. Дослухатимемося й до пропозицій. Тобто зробимо все, щоб не повторювати помилок наших попередників і працювати в рамках чинного законодавства та захисту екології. Словом, ми завжди готові йти назустріч.
– Той комплекс, що будуватиметься, перевершить розміри нинішнього?
– Безумовно… Хоча остаточна величина його ще вирішується.
– А які вигоди одержить від цієї співпраці регіон?
– Я вже згадував про робочі місця, зокрема ми вже залучили до роботи майже двадцять місцевих жителів, плануємо довести цю цифру на початок наступного року вже до ста. Крім того, місцевий бюджет одержить немалі кошти у вигляді податків, оренди. Адже ми плануємо обробляти ще й землю, займатимемося рослинництвом, довівши таким чином банк землі до десяти тисяч гектарів (Малинський і Коростенський райони), від чого теж підуть немалі кошти в регіон. А ще – допомагатимемо школам, садочкам, тобто всіляко поліпшуватимемо місцеву інфраструктуру. До того ж сам факт співпраці з нашою компанією теж певним чином гратиме на авторитет району.
– Ми зовсім не згадали про соціальний бік справи… Мається на увазі побут, зарплати і таке інше…
– Умови праці у нас досить нормальні, діє повний соціальний пакет. Ми годуємо наших трудівників, забезпечуємо спецодягом. Ви, напевно, вже бачили на маленькому комплексі в Грозиному і їдальню, де є холодильники, мікрохвильові печі, душ, зручні й теплі побутові кімнати. Та й про гідні зарплати теж дбаємо. Тож, думаю, вигода тут обопільна. Ми прийшли надовго і діятимемо спільно на благо всієї громади. Адже честь інвестора – насамперед.
– Я знаю, що ви були сьогодні ще й у районного керівництва. Які враження від спілкування з ним?
– Досить позитивні, приємні враження… Сподіваюся, що й подальша співпраця буде такою ж.
– Пане Вадиме, якщо не секрет, ці комплекси у нашому районі хто очолюватиме?
– Остаточне рішення щодо керівництва ще не прийнято, однак менеджером з регуляторних питань нашої компанії є ваш земляк Андрій Семененко (екс-комерційний директор ТОВ «Агролюкс-Україна»), який наразі займається дозвільними аспектами дільності комплексів, земельним банком, і тому подібним.
– І насамкінець, побажання читачам, своїм трудівникам та жителям Коростенщини, адже незабаром Новий рік…
– Так… хочу від усього серця привітати усіх з наступаючими Новим роком та Різдвяними святами і побажати здоров`я, щастя і добра. І головне: щиро хочу, щоб люди усвідомили, що ми не якась одноденна фірма, що псуватиме ваш край, а разом з вами будемо, як партнери, цивілізовано робити його ще кращим. Ми завжди відкритті для спілкування і співпраці.
Розмову вів Віктор ВАСИЛЬЧУК.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!