«Обранець народу має бути патріотом, професіоналом, порядною людиною» – наголошує Тимочко Тетяна, кандидат у народні депутати України, округ № 64

Версія для друку
2010141

Чому Ви, шановна Тетяно Валентинівно, відомий громадський діяч, ідете у владу?
Разом з однодумцями-екологами ми стояли на Євромайдані від 1 грудня 2013 р. до 26 лютого 2014 року. У критичні дні 18–20 лютого і до завершення найгарячішої фази Майдану разом з Володимиром Парасюком – військовим комендантом Консерваторії я відповідала за цивільні питання та забезпечення тих, хто стояв на барикадах.
Знаєте, що підтримувало дух майданівців у найважчі моменти? – Мрія про народження нової європейської України, в якій не буде продажних політиків і чиновників-хабарників.
Великим розчаруванням для усіх нас стало спочатку застосування партійних квот при призначенні міністрів, а потім корупційні скандали у міністерствах.
Як громадський еколог я багато років співпрацюю з Міністерством екології та природних ресурсів України і добре знаю, що нині відбувається у цій галузі. Міністр Мохник звільнив тих фахівців, до яких не дійшли руки у попередника-регіонала, і призначив на їхні місця слухняних виконавців. Не дивно, що за цей рік Мінприроди не запропонувало не те що нових підходів в охороні довкілля, а навіть якихось природоохоронних програм. А саме ця галузь потребує першочергових реформ. В умовах енергетичного голоду та газової війни, яку проти нас розв’язала Росія, енергоощадність і ресурсо­збереження є тими пріоритетами, які піднімуть економіку та заощадять десятки мільярдів гривень. Світ і Європа постійно пропонують нам екологічні проекти та інвестиції. Якби міністром був патріот-фахівець, ситуація була б зовсім іншою: Мінприроди могло б стати одним з локомотивів розвитку нової держави.
Тому влітку, коли стало відомо про вибори, зібралися представники різних громадських організацій – екологи, юристи, економісти, освітяни, чорнобильці, афганці, ті, хто опікуються дітьми-сиротами та інвалідами, фермери та інші. Проаналізували кандидатури партійних висуванців, і нам стало зрозуміло, кого знову будуть обирати українці. Тому вирішили – цього разу потрібно йти на вибори.
У більшості округів є кандидати від громадських організацій, які не мають бізнесу і ніколи не були при владі.
Невже пропрезидентська партія не могла запропонувати у нашому окрузі кандидата, яким би ми могли пишатися і якому б довіряли? Скажіть, чим принципово ще рік тому відрізнялася діяльність нинішніх кандидатів Пєхова та Арешонкова? Один був нардепом-регіоналом, а інший слухняно виконував вказівки регіоналів в облраді. Обоє «заглядали в рот Януковичу» і виступали проти Майдану.
Якщо ми хочемо бачити Україну цивілізованою державою, маємо нареш­ті обрати у Верховну Раду не перефарбованих політиків, не бізнесменів та олігархів, а професіоналів з усіх галузей – юристів, економістів, медиків, екологів, людей, які вміють не лише писати закони, а й виконувати їх. Лише так ми можемо змінити нашу країну.

Менше ніж за 2 тижні до виборів стало відомо, що «патріот-майданівець» віддав голоси «антимайданівцю». Коли свої політичні позиції узгоджують ідеологічно близькі політики – це нормально. А як Ви ставитеся до такого альянсу?
Давайте чітко зазначимо – бізнесмен Озерчук зняв свою кандидатуру на користь чиновника Арешонкова. Обидва вони тепер говорять, що це зроблено заради успішного проведення реформ Президента. Я вважаю, що у розумного виборця виникне питання: а який досвід проведення реформ є у пана Арешонкова? Чи його роль у реформуванні держави, як і при Януковичі, просто «брать под козирёк»?
Далі. Мене дивує, як легко кандидат, який ще кілька днів тому активно переконував виборців у перевагах своєї програми і кандидатури, передає їх іншому. А він з ними порадився? Як сприймуть патріотично налаштовані громадяни такий виверт?
Не можна ж опускати парламентські вибори до рівня пісочниці в дитячому садочку: побавився іграшкою – надокучила – нехай побавляться інші.

Комітет виборців України назвав серед найпроблемніших округів на парламентських виборах наш 64-й округ. На його думку, тут можливі порушення навіть у день виборів.
За оцінками Комітету виборців України, деякі кандидати в депутати використовують методи чорного піару та адміністративний ресурс. Це є підтвердженням того, що влада не хоче пропустити до Верховної Ради України нових людей. Я вважаю, що виборці в цьому вже пересвідчилися. Маю надію, що в день виборів не буде порушень виборчого законодавства, зокрема масових вкидань бюлетенів і підтасовки результатів. По-перше, переважна більшість членів дільничних виборчих комісій - це люди достойні й не будуть торгувати своєю совістю. А по-друге, ми забезпечимо жорсткий громадський контроль під час виборів. До моїх виборчих штабів щодня звертаються десятки активних громадян з пропозицією бути спостерігачами. Усім цим людям я щиро вдячна за їхню громадянську позицію.
Ярема СЕРГІЄНКО.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!