ЯПОНЦІ ШУКАЮТЬ АЛЬТЕРНАТИВНІ ЕНЕРГОНОСІЇ ДЛЯ КОРОСТЕНЯ

Версія для друку
2309141

«Вечірка» вже повідомляла про про приїзд представників японської компанії з виробництва водогрійних котлів NTEC. Сьогодні – детальніше про цю подію. Супроводжував Такеші Ендо та Нагаюкі Куріта, які приїхали з метою проведення переговорів та вивчення можливостей реалізації проектів за схемою зелених інвестицій або інших фондів та впровадження на котельнях міста Коростеня котлів на альтернативному паливі, наш земляк, перший заступник голови Житомирської облради Володимир Арешонков.
В ході візиту представники компанії зустрілися з міським головою В. Москаленком, відвідали 3 котельні (СШ №1, дитсадочка №17 і на Ольгинській, 4), Коростенський завод теплотехнічного обладнання, реабілітаційний центр для дітей-інвалідів «Джерело надії».

ДОВІДКА: компанія працює на теренах України з 2006 року і має досвід реалізації масштабних проектів, що спрямовані на зменшення споживання енергоносіїв та зменшення забруднення довкілля. Зокрема, вони встановлюють обладнання, що працює на пелетах (різні відходи з галузок, листя і т.д.). З 35 існуючих котелень у Коростені шість буде переведено на пелети, при цьому газове обладнання не прибиратиметься.
– Сьогоднішня подія надзвичайно знакова, – заявила директор СШ №1 О. Чалая, – бо ми вирішуємо і проблему економії, і проблему відсутності тепла. Відтак будуть створені нормальні умови для навчально-виховного процесу. Дуже вдячна тим, хто причетний до цього.
– Це не перший, і не останній візит такого плану, – прокоментував подію Володимир Юрійович, – адже японці вже давно, відчувши залежність від великих джерел енергії, переорієнтували свої підприємства теплозабезпечення на невеликі, автономні котли, які працюють на різних видах палива. І мені дуже приємно, що ця компанія погодилася зробити таку гарну справу для мого рідного міста. У нас, зокрема, є обласна програма, яка передбачає заміну котлів, що живляться газом, на так звані пелетні. Це, до речі, ще й надзвичайно вигідно в екологічному плані, що пропагує відомий Кіотський протокол.
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!