«Свято книги із присмаком війни»

Версія для друку
230914

З 11 по 14 вересня у Львові тривав XXI Форум видавців. У ці дні тут відбулося понад 900 різноманітних заходів, у яких взяли участь 70 авторів з України та з-за кордону, а свої книги привезли понад 200 видавців. Правда, через бойкотний рух у Львові не приїхали усі російські книговидавництва. А проходив цьогорічний Форум під девізом: «Століття змін. Століття боротьби (1914-2014)».
«Колись казали – книга не на часі, коли ми тільки починали. Зараз нам так само кажуть – книжка не на часі, в країні війна. Закінчиться війна – казатимуть те саме. Головне – триматися разом, не боятися і читати», – зазначила під час відкриття президент Форуму Олександра Коваль.
«В країні війна, перемагає не лише зброя – перемагає інтелект, мудрі люди – сильні», –так розпочав свою вітальну промову міський голова Львова Андрій Садовий.
З цікавинок тут можна вирізнити П'ятий львівський бібліотечний форум, який зібрав більше 200 бібліотекарів з п'яти країн світу. «Не недооцінюйте наші бібліотеки вони були потужною допомогою для людей у всі часи, бібліотеки – це наші бронежилети», – заявила голова асоціації бібліотекарів Лариса Лугова, представляючи експозицію. А волонтери проекту «Відкрий українське» збирали українські книжки для мешканців Краматорська, Добропілля і Маріуполя. А найменшим учасникам дуже сподобалися заходи художниці Ганни Осадко: «пластиліновий» майстер-клас, де діти ліпили «Листівку про мир» для українських героїв у зоні АТО та презентації серій книг «Рука в руці» і «Пригоди Ніколаса» із розфарбовуванням облич читайликів.
Відрадно, що на Форумі в експозиції видавництва «Навчальна книга – Богдан» була представлена і книга нашого земляка, лауреата премії імені І. Огієнка Віктора Васильчука «Чорнобильські поневіряння Бучі».
Світлана ЮЛІНА. Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!