Старі "коні" чи молоді "жеребці"або про мажоритарні вибори на Житомирщині!

Версія для друку
170914

За інформацією журналу «Нове покоління Житомирщини», 14 вересня в Києві пройшов з’їзд «Блоку Петра Порошенка».
Кандидатом від партії влади в одномандатному виборчому окрузі №64 став коростенець Володимир Арешонков. Кандидатуру Арешонкова запропонували керівники підприємств м. Коростеня, підтримали освітяни, працівники медицини і культури, представники громадських організацій округу. Ініціативна група побувала в Адміністрації Президента, де наполягала на тому, щоб центральна влада прислухалась до думки місцевих мешканців і затвердила на з’їзді сааме кандидатуру Арешонкова. Очевидно, аргументи були переконливими.
Довідка: Володимир Арешонков корінний коростенець. Добре відомий на Житомирщині в освітянських та культурно – мистецьких колах. 1957 року народження. Перша вища освіта філологічна. Магістр державного управління. Депутат Житомирської обласної ради (обраний в мажоритарному окрузі Коростенського району), перший заступник голови ради.
Захистив кандидатську дисертацію, вчене звання – доцент кафедри управління освітою та інноваційних освітніх технологій.
Не має власного бізнесу.
Одружений, має двоє дорослих дітей.

Недільний з’їзд блоку партій Петра Порошенка здивував не тільки наявністю в своїх рядах абсолютно нових, залучених з справжнього громадського середовища колоритних осіб, а і цілої низки нової - старої політичної еліти, яка вперто пробиває дорогу туди, звідки вийшла, виросла, і жити вже без цього не може.
Приємно те, що в районі двадцятки в списку фігурують відомі журналісти «Української правди» Мустафа Наєм та Сергій Лещенко, які, я впевнений, не дадуть старій «збірній солянці» покритися пліснявої і гниллю.
Щодо персоналій мажоритарних кандидатів у виборчому окрузі №62 (м. Житомир), то всі інтриги стосовно, хто йде по місту від влади, зняті. Кастинг виграв Борислав Розенблат, бізнесмен і меценат, який будує житло, виробляє продукти харчування та допомагає армійцям у зоні АТО. І хоча фігура Розенблата є дещо вразливою, він однозначно йде з прицілом – тільки перемога!
Загалом, Житомирська міськрада нинішнього складу збирається рекрутувати зі свого складу цілу групу кандидатів на похід по взяттю Верховної Ради по виборчому окрузі №62. Називаються прізвища В. Кропивницького, В. Онопрієнка, Л. Цимбалюк, О. Величка. Достатньо висока ймовірність участі у парламентських виборах і колишніх голів Житомира: Г. Буравкова та В. Дебоя. Дует колишніх міських голів може перетворитися і на тріо, якщо до них додасться не менш відома у Житомирі постать В. Шелудченко, екс - голови і теперішнього депутата Житомирської міськради. Житомирський виборець може сподіватися і на появу «варяга» із числа теперішніх чи колишніх народних депутатів.
Бердичів: очікується битва гігантів
Серед головних претендентів на участь у виборчих змаганнях у виборчому окрузі №63 (центр – м. Бердичів) тут називають діючого нардепа Анжеліку Лабунську, екс-депутата та лідера партії «Українська платформа. Собор» Павла Жебрівського, бізнесмена із Бердичева О. Ревегу. Є чутки щодо участі в виборах по 63 округу ще однієї відомої на Житомирщині особи – І. Синявської, яка представляє новостворений політичний проект«Заступ».
Округ №63 чомусь (можливо випадково) «випав» з уваги партійного з’їзду «Блоку Петра Порошенка». Думаю, справа ось в чому: П. Порошенко свідомо залишив цей округ старому другу по першій революції і частині життя П .Жебрівському, який нині не словом , а ділом здобуває перемогу в зоні АТО.
Коростень: геть «варягів» і ставка лише на свого
Цікавою видається ситуація із пошуком та висуванням кандидата-мажоритарника у Коростенському виборчому окрузі. Володимир Пехов, виходець з Луганщини, який восени 2012 року став тут депутатом за відомою формулою «прийшов, побачив, переміг» (вийняв гроші, засіяв - зібрав голоси), наразі фаворитом виборчої кампанії вже не вважається. Знову ж таки, ситуація в Україні змінилася якщо не кардинально, то досить суттєво. Партія регіонів, на адміністративний авторитет якої Пехов опирався два роки тому, у політичному піке, а громада центру 64 виборчого округу м. Коростеня хоче взагалі відмовитися від послуг «варягів» і мати пред-ставником у майбутній Верховній Раді свого земляка. Наразі достеменно відомо, що таким кандидатом від «древлянського виборчого округу» є корінний коростенець, перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков. Чи зможуть протистояти Арешонкову столичний мешканець, колишній представник «Батьківщини», який потра-пив у горнило політичної люстрації і виключений з її рядів, Андрій Озерчук і колишній регіонал, луганчанин Володимир Пехов, який має лише один важливий виборчий аргумент – кошти, покаже час. Але аргументів потужного «коростенського лобі» (всі директори підприємств) вкупі з владою, які прийняли рішення підтримувати земляка Володимира Арешонкова, може виявитися більше, ніж досить. Принаймні, вони були переконливими для того, аби з’їзд «Блоку Петра Порошенка» висунув його кандидатом у нардепи по цьому округу. З урахуванням цього факту та відсутності на території округу яскравих постмайданівських постатей, у Арешонкова є всі шанси отримати мандат без надзусиль.
Новоград –Волинський: Литвин ще й досі потрібен?
Ще один виборчий округ № 65 із центром у м. Новограді-Волинському довгий час вважався вотчиною Володимира Литвина. Справді, В. Литвин по праву вважається аксакалом української політики, як би не ставились до нього його суперники чи прихильники. Однак не слід забувати й про те, що часи і загалом ситуація в Україні змінилися суттєво. Причому, не на користь Володимира Литвина.
Можна прогнозувати, що найстарший і найдосвідченіший політик із сімейства Литвинів у вересні-жовтні 2014 року не матиме традиційної підтримки. Володимир Литвин, однак, вочевидь сподівається на колишні заслуги, на раніше збудовані церкви, відремонтовані дороги та відкриті
Чуднів: міліцейський генерал, бізнесмен чи десантник?
Не менш цікавий сюжет виборчих змагань «розкручується» у ще одному виборчому окрузі Житомирщини. Йдеться про Чуднівський виборчий округ, де традиційно нардепом обирався Віктор Развадовський. Віктор Йосипович напевно й сьогодні вважає себе головним претендентом на здобуття у черговий раз депутатського мандата Верховної Ради України. Хоча суперників (і цілком достойних та авторитетних) у нього вистачатиме.
Поява кандидата у нардепи із середовища військовиків, які здобули незаперечний авторитет у ході боїв на Добасі, неабияк загострить виборчі змагання у Чуднівському окрузі. Йдеться про командира легендарної 95-ї житомирської аеромобільної бригади, Героя України Михайла Забродського.
Малин: змагатимуться лише «коні», чи з’являться ще й «жеребці»?
Ну, і нарешті, про перспективи «мажоритарного» вибору у Малинському окрузі, де вже зараз зареєстрований кандидатом у депутати «діючий» нардеп В. Журавський. Шлейф депутата-регіонала, який затято і ревно дотримувався політичної лінії Януковича, має про себе нагадати. Згадаймо його парламентську діяльність упродовж 2012-2014 років, службу у заступниках київського мера Черновецького, або ж – у Міністерстві освіти та науки «імені» Табачника. Проте все залежатиме від того, чи з’являться у Журавського достойні конкуренти. Хоча б такі, як Микола Рудченко, який ще й досі має підстави вважатися «своїм» серед малинчан та мешканців сусідніх районів.
Зрештою, у Малині очікується поява потужніших та знакових кандидатів із середовища столичного політичного «бомонду» і навіть закордонного. Малинчанина за походженням В. Сацюка, колишнього народного депутата від Житомира, який вже добрих неділі зо дві «тусується» в своєму офісі на вулиці Малій Бердичівській у Житомирі, називають одним з кандидатів – мажоритарників по округу № 66. Щось довго засидівся екс-заступник СБУ у «політичній відпустці», яка виникла внаслідок напівміфічного отруєння одного із Президентів України. «Отруєння» залишилося у минулому і все більше покривається легендами, а В. Сацюк має і сили, і кошти, і напевне – ще й бажання стати нардепом саме за допомогою своїх земляків та покровителів з недалекого північного Сходу. Хтозна, наскільки такі бажання співпадають із намірами інших політиків, у тому числі, із так званої «нової хвилі». Але прислів’я про те, що «старий кінь не зіпсує борозну…» спадає на думку саме у малинській ситуації. Хоча українці пам’ятають і другу частину цього прислів’я. І мають, до речі, на це повне право.
Володимир Піньковский, блогер, м.Житомир

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!