КОЛИ ВЛАДА ПОЧНЕ СЛУЖИТИ НАРОДОВІ…

Версія для друку
0809141

В залі засідань Коростенської районної ради найближчий час проходили громадські слухання стосовно призначення на посаду Голови Коростенської районної державної адміністрації.
В черговий раз влада показала на скільки вона далека від народу і все, що проходило в ході проведення громадських слухань – це тільки питання окремих груп людей з метою їх позиціювання у владі. А для решти людей знайшли пояснення, мов би ми їх запрошували, давали оголошення на сайтах в інтернеті, а вони просто не прийшли на засідання.
На громадських слуханнях не були присутніми ні один сільський голова, також не було і багатьох представників від підприємців району, хоча структур і виробничих організацій в районі достатньо.
Невже кожному із них не було що сказати, про що говорити, проте, які вони мають на сьогодні нагальні потреби і як їх необхідно вирішувати.
Мабуть, не цікаво було знати кого пропонують на посаду Голови районної державної адміністрації, які напрямки діяльності будуть визначені, які пріоритети будуть розставлені, на чому буде зосереджена робота в першу чергу, на що в другу чергу та інші питання до влади, які сьогодні турбують місцеве населення.
А потім всі дружньо будуть говорити, що ми всі селяни і вийшли із села, і знаємо проблеми села, тільки чому до сих пір село занепадає, поля заростають бур’яном і деревами, чи це не є питання до влади, не є пріоритетними напрямами в роботі голів районних адміністрацій. Скільки вже можна терпіти це безвладдя, коли ніхто і на за що не відповідає. Коли ніхто і нікого не хоче чути, в кінці кінців скільки вже можна так жити.
Всі прикриваються війною на Сході, всіх цікавить як хто воює і чому таке бездарне керівництво українськими збройними формуваннями, а своїх проблем під носом ніхто не бачить і бачити не хоче.
Віри немає до влади, тому що наш ворог в середині нас, у вигляді вистроювання корупційних схем та в розкраданні державного майна, руйнуванні того, що було створено десятиліттями тому назад.
Всі вислови, що ми працюємо на громаду тільки декларативні і реальними справами не підкріплені.
Яскравим прикладом цього є те, як було проведено громадські слухання, бо все починається з організації того чи іншого заходу, а якщо для галочки, то воно і залишається для галочки.
Вже мабуть загрались в велику демократію.
Я глибоко переконаний, що в нас сформується нове громадське суспільство на високих принципах моралі, на славних традиціях народовладдя древлянської громади, коли вибори керівника стануть для нас справою порядності та чесного вибору такої людини, яка б дійсно служила громаді і представляла її інтереси.
І щоб критерієм оцінки був не тільки так званий патріотизм, та незрозуміло який професіоналізм, а і ряд інших складових.
Тому що багато написано про те, яким повинен бути чиновник, державник, а чи всі слідують цим принципам дуже складно говорити, бо забувають інколи про такі речі, як честь, совість, порядність та принциповість.
Знову хочу торкнутись нашого селянства, адже Коростенський район аграрний.
І живуть люди в селах, можна сказати, виживають, нормальних хазяїв можна на пальцях рук перерахувати, решта деградують і знаходяться за межею бідності.
Хіба крокуючи в Європу, прагнучи європейського рівня розвитку можна з цим миритись, мабуть ні.
Коли в європейських країнах село нічим не відрізняється від міста і побутові умови у всіх рівні, чи не до цього ми повинні йти.
Коли ми вже змінимося, коли зміниться принцип побудови влади?
Бо інколи виникає питання до влади, що «не треба нам допомагати, хоча б не заважали».
Давайте почнемо із звичайної толоки, тільки не з тієї толоки, коли селяни ходили на панщину «трудодні» відробляти, а давайте організуємо таку толоку, коли ми всі разом приберемо спочатку вулицю, потім село, селище, приведемо все до порядку, вичистимо вулиці від сміття та тваринних відходів, так як ми це робимо на особистих подвір’ях.
Просніться, люди, гуртуйтесь один біля одного заради вулиці, села, селища, міста, країни, а не шукайте крайніх і не створюйте коаліцій та опозицій, і не їжте один одного, не бігайте від партії до партії, тому що вам так вигідно, а стійте на своєму місці і перш за все будьте людьми і моліть Господа Бога, щоб він дав вам можливість не схибити і не зійти з вірного шляху.
І питання коли влада стане служити народові до сих пір є риторичним. Хоча б навчилися слухати народ. Мабуть це і буде на сьогодні основним критерієм вибору влади в нинішніх умовах.
Слава Україні!

Голова громадської організації
«Древлянська громада» Виговський Ю. М.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!