Вітаємо підприємціа Коростенщини!

Версія для друку
080814

Підприємництво… підприємники, середній і малий бізнес… Скажімо, у Франціїї на них «виїжджає» майже вся економіка. А що у нас? Говорю з людиною, яка не зовсім далека від цих категорій. Юрій Ущапівський… Нещодавно йому виповнилося півстоліття (принагідно вітаємо його і зичимо всіляких гараздів і здоровя). Але це зовсім небагато, якщо... Він почувається на всі 25! Хоча діяльність його надзвичайно серйозна. Юрій Володимирович (на знімку) – директор підприємства Житомирської облспоживспілки «Коростенський кооперативний ринок».
- Що це? – запитую, - Підприємство чи величезний базар…
- Це, насамперед, цивілізований ринок. І ми все робимо для того, щоб тут було комфортно і підприємцям, і тим, хто ходить сюди за покупками. Робимо все для того, щоб ринок був своєрідним торгово-сервісним центром. Для цього здійснюємо постійно реконструкцію, модернізацію, і таке інше. Безумовно, ситуація в місті, та й в Україні досить непроста, але ми прагнемо, щоб і покупець був задоволений, і підприємець не потерпав. Скажу відверто, що це достатньо нелегко. Проте вже три роки не підвищуємо, скажімо, тарифів.
- І багато трудиться тут людей?
- З підприємцями ми заключили на сьогодні 940 договорів, але в кожного є ще свої трудівники: вантажники, продавці, бухгалтери… словом, більше, як півтори тисячі робочих місць. Тут і всі Коростенщина, і Житомир, Бердичів, Малин, Київ, Олевськ, Лугини, Овруч, чимало… Мабуть, у місті найбільшого підприємства немає.
- А у вас яка команда?
- Тут безпосередньо працює 68 осіб. Проте ми маємо власні перукарню, кафе, магазин. Наша господарська діяльність найбільша в області. Якщо в інших вона займає 5-10 відсотків. То у нас всі – 40. Робимо реконструкцію, ось вже на й на другі поверхи перебираємося.
- А ви вже давно очолюєте ринок?
- Другого липня виповнилося рівно 5 років. Життя так склалося, що я закінчив Українську сільгоспакадемію, трудився на різних посадах, і навіть на керівних. Довелося попрацювати і в колгоспі, і в райкомі комсомолу, і в області, і в органах місцевого самоврядування.
- Словом, досвід за спиною неабиякий… Проте робота, роботою…
- Хочу додати, що це робота за покликанням. Тут переплітається все:, і психологія, і економіка, і управління, і до кожного треба знайти підхід, і конфлікти бувають… Фрейд, так би мовити, відпочиває.
- Я знаю., що й ваша дружина в цій галузі…
- Так, Ганна Федорівна в райспоживспілці довгий час… Вона – кооператор вже з чималим стажем. Та й мама моя все життя в цій системі. Старший кухар у Васьковичах, ви ж знаєте мою маму…
- Тож про відпочинок ви тільки мрієте…
- Як такого відпочинку, щоб у неділю й понеділок десь по лісу повештатися, й немає, але книжку прочитати час завжди знайду, іноді й на полювання виберусь…
- Щоб ви побажали у День підприємця своїм колегам, партнерам?
- Тільки здоровя, добра і злагодженості в усіх діях. Сподіваюсь, що незабаром для всіх нас настануть найкращі дні. Головне – не забувати, що всі ми працюємо для своїх земляків, для людей в першу чергу. Для міста, для всієї України.
Я теж у свою чергу вітаю всіх підприємців Коростенщини зі святом. Хай щастить вам! Добра й миру!
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!