Всесвітній День боротьби з туберкульозом!

Версія для друку
9481

Щорічно світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day). У цей день 1882 року німецький вчений Роберт Кох відкрив збудника, який викликає туберкульоз (мікобактерія туберкульозу)
За критеріями ВООЗ, Україну віднесено до країн з високим рівнем розповсюдження туберкульозу. З 1995 році в Україні об’явлено епідемію туберкульозу.
В 2014 році місячник до Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз проводиться під гаслом «ОБСТЕЖЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ В УКРАЇНІ – ДОСТУПНІСТЬ ТА РІВНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВСІХ»
Туберкульоз – це інфекційне (заразне) захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (Mykobacterium tuberculosis, найчастіше її називають бацилою або паличкою Коха на честь науковця, який відкрив цей збудник у 1882 році). Це захворювання передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз у більшості випадків переважно вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.
Туберкульозом заражаються при вдиханні повітря, в якому є збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу.
Інша особливість збудника туберкульозу полягає у тому, що він дуже стародавній (туберкульозні ураження хребта виявлені при дослідженні людини періоду неоліту приблизно 5000 років до нашої ери) і добре прилаштувався до людини, а людина до нього. Він легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в «мирні» відносини з імунною системою організму, яка контролює його перебування в організмі. В «мирних» стосунках з людиною паличка Коха знаходиться в «сплячому» стані в організмах більшості інфікованих осіб, проте захворювання не розвивається протягом їхнього життя. Лише у 10 % осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається захворювання.
Благодійний Фонд «Нехай твоє серце б’ється» разом з АКСМ – координатором Фонду «Розвиток України» традиційно проводять просвітницькі заходи до Дня боротьби з туберкульозом у всій області, з ціллю надання вичерпної інформації щодо туберкульозу, шляхів передачі та можливого зараження, профілактики та лікування. Адже проінформований отже - попереджений.
З 24-31 березня проходять масові заходи щодо профілактики туберкульозу:
Серед молоді був проведений конкурс соціальних плакатів на тему здоров я та туберкульозу. Автори найкращих плакатів були відзначені подарунками.
В навчальних закладах проведені уроки здоров’я для учнівської та студентської молоді Житомирської області.
Акції в громадських місцях: проводилося скринінгове анкетування на раннє виявлення туберкульозу, роздавали інформаційні матеріали, буклети , соціальні працівники надавали індивідуальні консультації бажаючим.
Значний внесок в боротьбу з туберкульозом вносять медичні працівники – лікарі фтизіатри. За сумлінне виконання своїх службових обов’язків лікарі були відзначені Подяками.
На офіційній сторінці Фонду https://www.facebook.com/MBFNTSB?ref=hl , в рамках акції змінена «обложка» сайту та розміщена інформація про профілактику туберкульозу та популярні міфи які розповідають про хворобу.
БФ «Нехай твоє серце б’ється» проводить діяльність профілактики туберкульозу серед уразливих груп в межах Житомирської області. Уразливі до туберкульозу групи проходять скринінгове анкетування, якщо у висновку анкети є підозра на захворювання, людину мотивують пройти флюорографію, для визначення остаточного діагнозу.
Мета проведених заходів, опанувати розповсюдження епідемії туберкульозу в Україні та збереження здоров’я всього населення і майбутніх поколінь.

В разі необхідності консультування телефонуйте до наших соціальних працівників:
Новоград – Волинський (093) 720-82-21;
Бердичів (093) 021-84-49;
Житомир (063) 578-68-14;
Коростень (093) 756-79-51
Якщо у Вас є скарги звертайтесь до АКСМ – координатора в Житомирській області (093) 756-79-33

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!