У Києві відбулася прем’єра вистава-містерії «Великий льох». Виручені з продажу квитків кошти передадуть сім’ям загиблої Небесної Сотні

Версія для друку
lyox

Вистава за поемою Тараса Шевченка театру Володимира Завальнюка «Перетворення» (Мала сцена Палацу «Україна»)

Найзагадковіший твір Тараса Шевченка – містерія «Великий льох» – прозвучить мовою театру з Малої сцені Палацу «Україна». Надзвичайно актуальну, новаторську поему Великого Кобзаря, в яку він вклав особливо глибокий національно-політичний і містичний смисл, поставить майстер містерій, лауреат 14 міжнародних фестивалів, режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк. Вперше у Києві поема «Великий льох» з’явиться в репертуарі професійного театру. Прем’єра вистави відбудеться 2 березня до ювілею геніального поета за підтримки благодійного фонду «Україна інкогніта». Кошти, виручені з продажу квитків, будуть передані сім’ям загиблої Небесної Сотні.

«Ми радіємо перемогам, але ще на шляху до здобуття волі, побудови досконалої держави, за «новим і праведним законом». Саме зараз важлива підтримка Великих, їх столітня віра, їх радикальна думка. Нам випадає нагода виховати нове свідоме покоління, і правильний освітній процес має бути запущено вже сьогодні. Ґрунтовне, різнобічне вивчення Шевченка – через різні мистецькі форми та інтерпретації – допоможе здійснити нашу спільну мету, закріпити досягнене і надихнути тих, хто за ці три місяці вже відчув себе Людиною і продовжує перероджуватися,» – говорить театр Володимира Завальнюка

Вистава-містерія «Великий льох» 2 березня – для тих, хто знайшов себе в Революції Гідності і намагається донести знайдені істини іншим. Для тих, хто ще шукає мудрого слова. Театр «Перетворення» особливо чекає на молодь – школярів і студентів.

Поема Тараса Шевченка «Великий льох» є гострою сатирою на полiтику царської Росiї, викриттям злочинів, скоєних російським самодержавством проти України. Поет засуджує зажерливість і здирство царських чиновників, зневажає українських лжепатріотів за їхню бездіяльність у справі духовного виховання нації, за зростання скаліченого покоління, байдужого до свого історичного минулого і майбутнього нації, яке не має власної гідності, пригинається і виправдовується перед московськими панами. «Великий льох» – це протест поета проти соцiального i нацiонального гнiту народу. Шевченко закликає не миритися з поневолювачами і катами навіть в дрібницях та знищити всю машину поневолення. Епілог поеми, у якому втілена основна ідея, сповнений віри у відродження української нації, духовні скарби якої заховані у «великому льосі» й недосяжні для будь-яких ворогів-поневолювачів.

«…Встане Україна
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!..» − Тарас Шевченко, «Стоїть в селі Суботові» (епілог «Великого льоху»)

Квитки: 60/80/ 100 грн в касах Палацу «Україна»

і на http://www.parter.ua/ua/event/43/3572/6209.html

Адреса: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 103

Постановка: Володимир Завальнюк

Художник: Поліна Омельченко

Актори: Ганна Яремчук, Кирило Булкін, Олена Мотовилова.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!