Коростенські міські бібліотеки – рухаються вперед

Версія для друку
biblio

ЦБС м. Коростень - це: 9 міських бібліотек; 36 бібліотекарів; 298757 одиниць зберігання;19355 користувачів; 6966 читачів – дітей; 3120 відвідувачів юнацького віку.
Бібліотеки з кожним роком почали змінюватися на вимоги громади нашого міста, їх діяльність з кожним роком почала ускладнюватися. Це все пов’язано із запровадженням новітніх технологій, примноженням інформаційних ресурсів, плинністю інтересів користувачів, постійним розширенням змістовного аспекту їхнього обслуговування.
7 лютого в ЦБ ім. М.Островського відбулася підсумкова нарада працівників бібліотек міста ,на яку були запрошені представники влади , депутати міської ради , меценати, колеги і просто небайдужі люди , які люблять читати та проводити свій вільний час у бібліотеках. Нарада проходила під девізом «Нові сучасні аспекти соціальної спрямованості діяльності бібліотек міської ЦБС» .
Директор ЦБС Боцман Г.І. у своєму виступі зупинилася на виконанні бібліотеками планових цифрових показників за 2013 рік. Детально розповіла про проектну діяльность , яка проводилась протягом минулого року. У 2013 році в бібліотеках ЦБС було відкрито ще 4 нових інноваційно – інформаційні центри в різних мікрорайонах міста. Це була знакова подія для бібліотек системи. В минулому році розширився і спектр бібліотечних послуг, через які можна виразити соціально – економічну цінність діяльності бібліотек, - це безкоштовні послуги , які отримали користувачі, відвідуючи бібліотеки :
- подача заявок на вступ до вищих навчальних закладів - 68 осіб;
- оформлення та відправка документів для ЗНО ел. поштою - 317 осіб;
- навчальні тренінги школи «Освіта протягом життя »- 146 осіб;
- навчилися користуватися ел. поштою -197 осіб;
- отримали допомогу у працевлаштуванні – звернулися 27 осіб , працевлаштовано 7;
- Skype – зв’язком скористалися – 146 осіб.
Всі ці чинники спонукали бібліотекарів зосередитись на впровадженні інновацій та нетрадиційних послуг у всіх бібліотечних установах.
Про підвищення професійної компетентності бібліотечних кадрів доповіла методист ЦБС Коржук С.М. Нині працівники міських бібліотек позиціонують себе по – новому, впевнено працюють із електронною інформацією, вирішують професійні питання з місцевою владою, вільно орієнтуються в пошуку даних на різних носіях. І це все відбувається завдяки відвідуванню занять в Регіональному тренінговому центрі на базі ОУНБ ім. О . Ольжича. Крім цього у ЦБС запроваджена і своя система підвищення фахового рівня. В ЦБ ім. .М. Островського проводяться семінари, практикуми, тренінги, методичні дні та ін.
Методист інноваційно – інформаційного центру Тарасюк М.В. зупинилася на рекламі бібліотек за допомогою сучасних технологій та надала характеристику роботи інноваційно-інформаційного центру. А ще розказала, як використовували бібліотекарі Інтернет для реклами своїх закладів та як співпрацювали із ЗМІ.
«Сучасна значущість масової роботи бібліотек міської ЦБС» - так звучав виступ завідуючої обслуговуванням Пославської М.Б. Дійсно, 2013 рік був насичений масовими заходами у бібліотеках міста, які були присвячені знаменним та пам’ятним датам. В минулому році працівники бібліотек вперше змогли відчути перевагу спілкування наживо з письменником – сучасником, використавши сучасні Інтернет – технології. Так, святкуючи Всеукраїнський день бібліотек, міські бібліотекарі познайомились та поспілкувалися за допомогою скайп – зв’язку із українською письменницею з Чернігівщини, лауреатом премій ім. О.Гончара та М.Коцюбинського – Оленою Печорною. Більш детально була висвітлена робота в міському арт - проекті « З любов’ю в серці до краю мого», робота з дітьми .
Бібліограф ЦБС Примаченко Т.А. у своєму виступі висвітлила питання «Нові напрямки інформаційно – бібліографічної роботи» та повідомила присутнім про те , що у березні 2010 року ЦБ ім. М. Островського та б/ф №1, 2, 3 стали учасниками мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації. У минулому році до мережі приєдналися б/ф №4, 5, 6, 8. Цей важливий крок у житті наших закладів культури сприяє реалізації права користувачів бібліотеки на отримання офіційної інформації, формує навики роботи з Інтернет - ресурсами державних органів влади та органів місцевого самоврядування.
Про формування, розвиток та збереження книжкового фонду повідомила, завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Грохольська Л.М. Всього за 2013 рік надійшло до бібліотек системи 4989 примірників книг, які були подаровані користувачами бібліотек, закуплені за бюджетні кошти, за благодійні внески та надані з обласної бібліотеки. Останнім часом спостерігається зростання інтересу до читання краєзнавчої літератури. Краєзнавчий фонд в 2013 році поповнився 257 матеріалами з місцевої історії у вигляді книжок, путівників, довідників про рідний край. Дуже хотілося, щоб кожен примірник нових книг про наше місто, край , які виходять, надходили до бібліотек нашої системи та являлися обов’язковим примірником.
Виступи були дуже цікаві, змістовні, технічно оснащені. Кожен з виступаючих підготував та презентував для присутніх тематичні слайд – презентації крім цього, ще були підготовлені перегляди : «ЦБС м. Коростень звітує за 2013 рік », «Видавнича діяльність ЦБС».
Роботу бібліотек міста за 2013 рік високо оцінили заступник міського голови Дзиґа О.О. та начальник відділу культури Беркович Л.П. , які були присутні на нараді.
Підбиваючи підсумки роботи за минулий, 2013 рік, працівники міської ЦБС поставили перед собою і завдання на поточний рік: бути цікавими для користувачів, знати й задовольняти їхні потреби, бути здатними вчасно та оперативно відгукуватися на зміни, що їх диктує життя.
Світлана Коржук, методист ЦБС

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!