КОРОСТЕНСЬКІ ДЕРУНИ ДОЩУ НЕ ЗЛЯКАЛИСЯ

Версія для друку
deruny

Звична осінь незвично розмалювала, розфарбувала золотими, багряними кольорами дерева, запишалась айстрами, жоржинами, чорнобривцями, похвалилась теплими сонячними днями і сипонула з небес добру жменю сірих дощів. Але, незважаючи на примхи погоди, до міста на 6-й Міжнародний фестиваль дерунів з`їхалось чимало гостей здалекого і ближнього зарубіжжя. Тут зустрілись земляки, тут збагатились на друзів.
– Я завітала в Коростень з доночкою втретє, – сказала киянка Ніна Василівна.– Дуже гарне свято. Люди не лише смакують дерунами, а й розкривають свої таланти, показують, хто що вміє.
Біля виставки-продажу робіт С. Забової раз по раз зупинялись люди, настільки філігранно вони були виконані.
– Після мами залишилось мені у спадок її рукоділля, – говорить майстриня. – І я захотіла навчитись чомусь і бути не гіршою за неньку.
Своїх юних „гармошкарів” привіз на свято із Буковини Г. Гайдеєк, керівник народного дитячого аматорського ансамблю. Задушевній, ліричній, іскрометній грі козачат щиро аплодували і за кордоном – в Румунії, Польщі.
– Я приїхав до Коростеня з Мелітополя не тільки їсти деруни, а й людей розважати, – сказав ПрезидентАсоціації гармоністів України В. Бугайов. Вчетверте на древлянській землі він зібрав любителів народного музичного інструменту – гармошки. Привезли вам і народну музику і пісню авторську. Сподіваюсь, що наступного року „Грай, гармонь!” збере ще більше творчих аматорських колективів і самодіяльних митців.
А свято талантів вирувало до пізнього вечора. Було людно і біля стін древнього городища, де височіє князь Мал на горі. Тут київські і житомирські клуби військово-історичної реконструкції відображали у міні-виставах історичну велич Київської Русі і Середньовічної Європи, і вродливі юнаки на лицарському турнірі боролись за серце і руку прекрасних дам.
Постарались і господині міста. Не тільки куховарили і продавали, а й облаштували торгівельні точки, створивши чудернацькі фантастичні композиції з щедрих дарів землі поліської, що байдуже пройти не можна було.
Та все ж головними на святі були деруни. Багатонаціональні. Різні на смак і вигляд, за розмірами. Саме „під деруни” й було створено цього дня
добровільну неполітичну громадську організаці. - Клубу любителів дерунів. Перше посвідчення почесного члена КЛД вручили народному депутату України В. Пехову. Він і першим скуштував і оцінив на смак дерун, який, за традицією, приготував Коростенський міський голова В. Москаленко – викладач школи дерунярства та Почесний Президент КЛД. Варто додати, що Володимир Анатолійович виступив не лише спонсором фестивалю, але й охоче підключився до майстер-класу, щоб особистим прикладом разом з мером вчити наречених готувати смачні деруни.
Але рецептами ділилися не тільки вони. Свою смакоту представили учасники свята з Коростенського, Олевського, Малинського, Овруцького районів, а також із Вінницької області. Всі вони взяли участь у найголовніших змаганнях фестивалю на наісмачніший дерун. Відтак диплом «Зірка дерунярського мистецтва» вибороли представники Коростенських ЗОШ № 3, №10 і №2, Меленівської, Хотинівської і Малинської сільрад, Коростенських міськорганізації Червоного Хреста, КВЖРЕПу № 3, центральної міськлікарні, п/п Рабош Вікторія, кафе «Ялинка» і «Пампушки» КВТП «Коростеньхарч».
Коростенською Солохою одностайно обрали Валентину Ходаківську. Всі були нагороджені цінними призами й подарунками.
Спонсорами фестивалю виступили також О. Головійчук, Р. Дідківський, І. Кобилінський, П. Ковальчук, П. Рудь, Р. Ярмолюк, О. Баринов.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!