НІ ПУХУ, НІ ПЕРА ВАМ!

Версія для друку

З лісником лісгоспу Коростенського АПК, єгерем Коростенського відділення УТМР Петром Омельченком я знайомий вже давно. Якось він показав мені вольєри, де утримуються чудернацькі, невеликі за розмірами, але надзвичайно красиві птахи – фазани. Петро Миколайович вже давно займається їх вирощуванням. Вже не один їх десяток прижився на волі. А ще утримує він в загоні трійко диких кабанів. Привезли їх з Погребища, що під Києвом для того, щоб одержати потомство, пізніше має підвезти ще дві самки і самця. І все це для того, щоб збільшити популяцію диких кабанів на Коростенщині. Планує розвести також південно-українських куропаток і перепілок.
А це нещодавно Петро Миколайович зателефонував і запросив приїхати на відкриття сезону полювання на пернату дичину.
– Гарну справу ми робимо – каже він – офіційно розпочали полювання на качок та іншу дичину. Приїхали до мене мисливці. Кожен має відстрілочну (300 грн. на сезон, полювати можна тільки в суботу і неділю) та контрольну картки. Є й представник департаменту МВС України для контролю. Це – Валентин Вигівський (він приїхав з чудовим курцхааром), родом з Коростеня, батьки його живуть у Васьковичах.
– А на що полюватимуть вони конкретно?
– О вісімнадцятій вечора розпочнемо… Є в нас качки, кулики, тетерева. Створено всі умови для гарного полювання. Гості можуть і відпочити, зварити юшку, засмажити сала і таке інше. А поки проводимо інструктаж, розказуємо про правила, яких треба дотримуватися під час полювання. Я взнав, що є загонне полювання, на підсадних і чучелом, з манком, з лягавими… А ще є немало секретів готування мисливської шурпи. Словом, тут чимало цікавих нюансів. Але ні – мені краще з фоторушницею.
…Нашу розмову раптом перебивають дві невеликі чорні собачки Зіта й Гіта. Вони, мов давні знайомі застрибують на руки, але господар осмикує їх і каже, що ці маленькі непосидюхи, яхтерєри, так звані норові собаки, справжні мисливці. Ще кілька років мине і полюватимуть на лисицю. Та й качок заженуть, якщо треба. А коли пізніше я побачив, як вони сміливо ганяють чималих кабанців у загоні, то відразу ж переконався у правдивості сказаного. Шиї в них мускулисті, міцні, зубки теж ого-го! Чіпляються за кабанячі хвости і катаються… Потім вимащені в грязюці, але задоволені полягали біля ніг, щоб відпочити. На одній з них я побачив невеличку борідку (пізніше я дізнався, що ця порода була виведена в Німеччині в 1930 році). А ще ми того дня побачили невелике озерце, де себе дуже добре почував чималий гурт качок. Гули мирно бджоли, зносячи серпневий мед до вуликів. Вабили неповторною красою вже подекуди багряні листочки на деревах. П`янко насотував легені свіжим-цілющим лісовим повітрям останній літній місяць. Насамкінець я зазнімкував мисливців і господаря. Та побажав їм гарного відпочинку і - ні пуху, ні пера!
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

poluvan3
poluvan2
poluvan1
poluvan
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!