Голові Спілки письменників України вручили журналістське посвідчення

Версія для друку
13262

Голову Національної спілки письменників України Віктора Баранова урочисто прийняли до лав НСЖУ. Посвідчення йому вручив 13 лютого голова НСЖУ Олег Наливайко.
– Дуже знаково, що дві творчі спілки об’єднуються, бо в нас одна мета. Гадаю, разом ми зможемо долати будь-які перешкоди, – привітав колегу Олег Наливайко.

Віктор Баранов зауважив: журналістика і письменництво завжди були поруч, оскільки чимало працівників мас-медіа стають письменниками, а чимало письменників навпаки прагнуть друкуватися в ЗМІ.
Сам він, приміром, постійно друкується в газетах «День» та «Літературна Україна», в журналі «Київ», «Слово просвіти» та інших виданнях. А перші спроби в журналістиці робив ще 10-му класі, коли навчався в Кременчуцькій середній школі.
– Перша стаття була про школу, про що ж іще? – згадує Віктор Федорович. – А коли закінчив філологічний факультет Київського університету імені Шевченка, пішов працювати позаштатним кореспондентом відразу в дві газети – «Спортивну газету» і «Молоду гвардію». От тоді я обгасав весь Київ і всю область!
Серед найбільш знакових своїх публікацій Віктор Федорович називає статті «Шевченко і ми», «Олесь Гончар – останній романтик української літератури», «Синдром меншовартості» та інші. За місяць має вийти книжка його праць, яка збере як літературно-критичні, так і публіцистичні твори.

Каже: проблем із публікаціями навіть критичних матеріалів ніколи не виникало.
– Можна будь-який матеріал написати так, що його надрукують, навіть якщо він буде найуїдливіший і найзлісніший. Це журналістські хитрощі. Єдине, що не виходить, то це спростувати в московській «Литературной газете» їхні наклепи на Україну. Вони не є відкритими для діалогу, для якихось аргументів, – коментує письменник і журналіст.
Кумирів серед журналістів у Віктора Баранова немає, але із задоволенням читає статті Ігоря Лосєва, Сергія Грабовського та аналітичні матеріали інших колег.
– Справжній журналіст не повинен шукати слави. В одному зі своїх інтерв’ю я казав, що українське суспільство сьогодні не можуть переламати через коліно завдяки тому, що в нас є великий прошарок чесної журналістики, – переконаний новий член НСЖУ.
http://nsju.org/index.php/article/view/255

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!