Гордість Коростеня в журналістиці та прозі

Версія для друку
gordist

15 лютого 2013 року в Коростені на традиційному щорічному рейтингу популярності було відзначено нашого колегу письменника і журналіста Віктора Васильчука. Йому вручено Диплом, стилізовану статуетку із символікою рейтингу і медаль у категорії „Гордість міста в журналістиці та прозі -2012” (номінація „Крило натхнення”).

Віктор ВАСИЛЬЧУК народився 29 лютого 1960 року в м. Коростень, що на Житомирщині, в сім'ї залізничника і робітниці. Заслужений журналіст України. Делегат Першого Всеукраїнського конгресу інтелігенції, Другого з'їзду письменників незалежної України, а також 4-го Позачергового та 5-го і 6-го з`їздів письменників України. Нагороджений грамотами Житомирських облради і ОДА, Нацспілок журналістів і письменників України, «Гордість міста» 2002-2003 років, лауреат премії ДПА України «Золотий кадуцей», дипломант Міжнародного рейтингу популярності «Золота Фортуна», нагороджений медаллю «Трудова слава», медаллю «Золота медаль української журналістики». Лауреат премій імені Лесі Українки Житомирського ОВ ФКУ, Всеукраїнського літконкурсу «Рукомесло-2009», «Краща книга року-2011», «Краща книга-2012», нагороджений Літературною відзнакою імені В. Нечипоренка (2012 р.), депутат Коростенської міськради 5-го скликання. Генерал-хорунжий «Поліської Січі» Українського козацтва. Є керівником ЛМС «Древлянка», членом ради ЖОО НСПУ, заступником голови ревкомісії НСПУ, членом обласного правління НСЖУ. Є фундатором Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову», премії імені В. Юхимовича, відродив його музей-хату в Сингаях. Видав майже сотню книжок місцевих та українських авторів. Редагує і видає літературно-мистецький альманах «Просто на Покрову», спільно з Коростенським міськвідділом освіти заснував дитячий журнал «Аллочка-дошколярочка».
Друком вийшли книги «Несподівані зустрічі», «Не стріляйте, дядьку!..», «Чорнобильські поневіряння Бучі», «Чому Нічка посварилася з Ранком», «Гавчик і Курчатко», «Тільки один місяць», «Десять років життя», «Світ казковий та невигаданий», «Мандри темно-вишневої самописки», «Приречені на життя», «Собака буває кусачий...», «П'ятнадцять років: від суботи до суботи», «Голодомор на Коростенщині» (упорядник), «Нехай увесь світ сміється!» (упорядник), «Пригоди Сновиди та його друзів», «Під знаком Риб», «Лосева помста», «Чому не можна кричати на Хомку».
– Це, напевно, одна з найкращих нагород у моєму житті. – каже Віктор, – адже мою скромну журналістську, письменницьку діяльність високо оцінили земляки, з якими я спілкуюсь щодня, творю і живу, а ще – переборюю різні труднощі й проблеми. Дуже вдячний за таке визнання і низько вклоняюсь коростенцям.
А ще в номінації „Крило натхення” відзначені також Лариса Шелюк, методист відділу освіти, Оксана Геращенко, завідуюча ДНЗ №22, Віра Гис, педагог-організатор, Алла Краснокутська, начальник міського відділу освіти, Надія Кузнецова, вчитель міської гімназії, Володимир Демиденко, директор школи мистецтв імені А. Білошицького.
Детальніше про цей захід у відеоматеріалі "Працею славляться коростенці".

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!