Курити в громадських місцях ЗАБОРОНЕНО!

Версія для друку
kuryt

З 16 грудня 2012 року набрав чинності Закон України щодо звільнення робочих та громадських місць від тютюнового диму.
Так, у ресторанах, робочих приміщення, зупинках та інших громадських зонах повністю заборонено паління. Адже, за статистикою, близько 30% українців – курці.
Згідно із Законом, забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
• у ліфтах і таксофонах;
• у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
• у приміщеннях та на території навчальних закладів;
• на дитячих майданчиках;
• у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
• у під’їздах житлових будинків;
• у підземних переходах;
• у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
• у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
• у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
• у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
• на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Власник чи уповноважена ним особа або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів.
У місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з текстом такого змісту: «Місце для куріння» та інформація про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».
З дня вступу в дію Закону проводяться планові та позапланові перевірки закладів громадського харчування на предмет виконання вимог зазначеного нормативного документу. У разі виявлення порушень рестораторам доведеться сплатити чималий штраф – від 1 до 10 тисяч гривень. Підставою для покарання може слугувати навіть одна попільничка на столику відвідувача.
Щодо відповідальності фізичних осіб, які дозволять собі палити всупереч зауваженням з боку громадян чи адміністрації закладу, розмір штрафів дещо менший. Відвідувач закладу громадського харчування, який помітить особу, що палить в приміщенні може звернутись до адміністрації закладу з проханням вжити заходів, а якщо це не допоможе – то до працівників міліції.
Як прокоментував начальник Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області Віктор Калітка за невиконання норм закону порушника буде притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 175 – 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно санкції статті відносно громадянина, який скоїв дане правопорушення відносно особи може бути накладено стягнення у вигляді попередження або штрафу у розмірі від 51 до 170 гривень. В разі повторного вчинення громадянином правопорушення, передбаченого ст.175-1 КУпАП накладається штраф у розмірі від 170 до 1400 гривнів.
На даний час Коростенським міським відділом міліції за порушення чинного законодавства за ст.. 175-1 КУпАП було складено 26 адміністративних протоколи та з 51 особою проведено профілактичну бесіду, щодо заборони тютюно паління та інформацію про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів.

Помічник начальника Коростенського МВ по взаємодії з громадськістю та ЗМІ, майор міліції
Олена Волковська.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!