ЖУРНАЛ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ: ПЕРШИЙ, НЕ ТІЛЬКИ НА ЖИТОМИРЩИНІ…

Версія для друку

Сьогодні в наш урбаністично-нанотехнізований час дуже важко пробитися чистому й щирому дитячому голосу. Маленьких українців заманюють в різні шоу, всаджують за комп`ютери, навантажують айпадами, все більше віддаляючи від „живої” книги, від спілкування. Великий французький пілот і письменник Антуан де Сент-Екзюпері писав, що у світі „єдина справжня розкіш – це розкіш спілкування”. Це, мабуть, найкраще зрозуміли на Коростенщині. Бо саме тут в переддень Святого Миколая малеча краю отримала унікальний подарунок – дитячий, інформаційно-навчальний журнал «Аллочка-дошколярочка». Таке видання, адресоване насамперед дошкільнятам, стало першим в Житомирській області. Ініціювали його випуск освітяни Коростеня за ідеєю завідувачки ДНЗ №22, лауреата літературної премії імені В. Юхимовича Оксана Геращенко. Вони звернулися до письменника, заслуженого журналіста України, головного редактора благодійної вільної газети ”Вечірній Коростень” В. Васильчука з проханням офіційно зареєструвати і видавати під опікою тижневика згаданий журнал. А в середині грудня цього року побачило світ перше число справді унікального дитячого видання, презентація якого відбулася в Коростенському Центрі розвитку дитини (садочок №18 під назвою „Золотий півник”).
– Дошкільне дитинство – це особлива пора у формування особистості, – сказала завідувач міського відділу освіти А. Краснокутська, – тож цей журнал повинен стати гарним помічником у цій важливі справі (у 23 дошкільних закладах Коростеня виховується майже 3000 діток).
– Я щаслива сьогодні! – заявила О. Геращенко. – Адже ми одержали чудовий інструмент для виховання нашої малечі, де ми, вихователі, поширюватимемо свій досвід роботи, творчі знахідки і доробки, свої педагогічні «секретики» з проблем розвитку дошкільнят.
– Колектив газети залюбки взявся за втілення в життя такої чудової ідеї, – зазначив В. Васильчук, відтепер ще й редактор журналу. – Мені приємно, що нас підтримали й дитяча письменниця, лауреат премії імені Л. Українки М. Пономаренко, заслужений діяч мистецтв України М. Сингаївський, пообіцявши навіть надсилати свої твори для дітей. Тому я впевнений, що він з кожним роком буде товстішати, розквітати кольорами і радуватиме змістом.
– Якщо сьогодні вперше в Україні, саме так, в Україні, презентується подібний журнал, – сказала викладач кафедри педагогіки та психології Житомирського інституту післядипломної освіти Т. Наумчук, – то я цілком впевнена, що він справді приживеться і радуватиме і діток, і батьків, і педагогів. Тим паче, що він повністю вибудований на місцевому матеріалі. Отож я вірю, що журнал незабаром увійде в перелік рекомендованих Мінстерством освіти.
Насамкінець треба зазначити, що до створення журналу були причетні й творчі особистості міста. Свої літературно-художні твори надали: член НСПУ Г. Цепкова, журналіст С. Бароніна, художниця К. Лисова. А ще - відтепер дитячий часопис можна буде передплатити в будь-якому поштовому відділенні міста та району у комплекті з газетою «Вечірній Коростень».
Олесь ВІКТОРОВ. Фото С. Васильчук.

zurnal
1812128
1812127
1812126
1812125
1812123
1812122
1812121
181212
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!