Нобелівську премію з літератури одержав китаєць "мовчи"

Версія для друку
nobel

Китайський письменник Мо Янь удостоївся Нобелівської премії. Ім’я лауреата оголосив секретар Нобелівського комітету Петер Енглунд.

Лауреатом Нобелівської премії з літератури в 2012 р. став китайський письменник Мо Янь, пише ZN.UA.
Премія присуджена за його роботи, в яких «галюциногенний реалізм поєднується з народними казками, історією та сучасністю». У цьому році сума Нобелівської премії у кожній з номінацій становить 8 млн шведських крон ($1,2 млн). Раніше ЗМІ намагалися вгадати імена можливих лауреатів. Серед них найчастіше називали імена канадки Елліс Манро і японця Харукі Муракамі.
Як резюмує шведський телеканал СВТ, середньостатистичний володар нагороди — представник чоловічої статі з Європи, пише романи англійською мовою. Журі порівняло літературні світи Мо Яня з творіннями Фолкнера і Маркеса і відзначило, що прозаїк орієнтується у своїх творах на давню китайську літературу і фольклорну традицію. Письменнику з КНР присуджують Нобелівську премію вперше. У 2000 році лауреатом ставав китайський прозаїк Гао Сінцзянь, який, однак, живе у Парижі і має французьке громадянство.
Мо Яню 57 років, він почесний доктор філології Відкритого університету Гонконгу. Його справжнє ім'я Гуань Моє, а псевдонім означає «мовчи». На російську мову його твори перекладалися лише уривками. Розмір премії складає близько 1,1 мільйона доларів США. Букмекери вважали фаворитом японця Харукі Муракамі — ставки на нього за день до вручення премії контора Ladbrokes приймала у співвідношенні 2 до 1.
RegioNews

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!