Не важливо, як голосують – важливо, як рахують

Версія для друку
golosa

Один із найбільших ризиків фальсифікацій під час парламентських виборів криється у специфіці комплектування окружних виборчих комісій. Річ у тім, що до складу цих комісій влада не допустила представників двох партій, які мають усі шанси проходження до нового складу Верховної Ради – право-радикального ВО «Свобода» на чолі з О.Тягнибоком та партії «УДАР» на чолі з В.Кличком. Представники зазначених партій заявили, що звернуться до Вищого апеляційного суду з метою виправлення ситуації, а у разі негативного рішення апелюватимуть до міжнародних судових інстанцій та громадськості.(3)
Натомість, члени Центральної виборчої комісії зазначають, що все відбувається в рамках закону. Зокрема, за результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів своїх представників у складі виборчих комісій отримали 19 політичних партій. Своєю чергою, аналітиків дивує те, що маловідомі партії («Русь – єдина», «Руський блок», «Союз анархістів України», «Молодь до влади», «Братство», «Народно-трудовий союз України» та ін.), багато з яких висунули лише 1 кандидата в народні депутати по мажоритарному округу, увійшли до всіх без винятку 225 окружних виборчих комісій, в той час як найбільш опозиційні до влади партії, що користуються значною підтримкою населення, взагалі не отримали можливості контролю за виборчим процесом і підрахунком голосів.(4)
Експерти зазначають, що така ситуація цілком нівелює демократичні механізми контролю за виборами з боку їх учасників і дає підстави для серйозних сумнівів у можливості чесного підрахунку голосів. За їх свідченням, більшість малих партій, які отримали представництво в окружних виборчих комісіях, співпрацюють з Партією регіонів, мають проросійську спрямованість і під час виборів діятимуть на користь влади.
Водночас, політичні аналітики підкреслюють, що опозиція надто пізно почала реагувати на ситуацію навколо свого представництва в окружкомах і вчасно не звернула увагу на рішення ЦВК щодо їх формування, ухвалені значно раніше.(5) Опозиційні партії дозволили владі внести зміни в правила виборчої гри, реагуючи лише на наслідки ухвалення незбалансованих рішень. Відтак можна припустити, що влада переможе ще задовго до виборів, якщо опозиція й далі діятиме так безвідповідально та неоперативно.
(3)http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?sud_ne_pustiv_svobodu_y_udar_v_ovk&objectI=1263835
(4)http://oporaua.org/news/2197-korotki-pidsumky-formuvannja-ovk-na-vyborah-narodnyh-deputativ-do-vru

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!