Мисливське господарство спростувало стрілянину у Коростенському лісі

Версія для друку
egeri

У лісі Коростенського району Житомирської області не стріляли у місцевого мешканця Леоніда Оксенюка. Єгерська служба і справді затримувала пана Оксенюка з рушницею під час здійснення ним браконьєрського полювання, про що він написав відповідні пояснення. Про це під час прес-конференції у київському інформагентстві RegioNews заявили представники єгерської служби та громади навколишніх сіл.

При цьому, під час затримання браконьєра не було екс-прокурора Коростеня Василя Курилюка, а скандал зі стріляниною може бути вигідний місцевому бізнесмену Олександру Мельнику, котрий колись винаймав частину мисливського господарства і наразі намагається його незаконно повернути.
Місяць тому у ЗМІ з’явилась інформація, що в травні у лісі Коростенського району стріляли у місцевого мешканця Леоніда Оксенюка. Та потерпілий, з незрозумілих причин, звернувся до правоохоронців аж 20 липня.
20 травня 2012 року о 21.30 Дмитро Кутишенко та Олександр Жальчук, працівник єгерської служби, затримали у спеціалізованому мисливському господарстві «Сушки» браконьєра Леоніда Оксенюка під час полювання. Чоловік був озброєним, на рушниці був прикріплений ліхтар. Про це розповів Кутишенко під час прес-конференції.
Він стверджує, що зробив два попереджуючих постріли в повітря, аби браконьєр опустив зброю. Далі чоловіка попрохали написати пояснювальні та склали адмінпротокол. Оксенюк просив не повідомляти про його дії міліції, адже сам не має українського громадянства. Згодом, попросившись до туалету, чоловік утік.
Аж через 2 місяці, 20 липня, Леонід Оксенюк подав заяву до обласноъ прокуратури. Він запевняв, що 20 травня в нього у лісі біля села Ушомир стріляли колишній прокурор Коростеня Василь Курилюк та Дмитро Кутишенко.
Щодо згадки про колишнього прокурора Дмитро Кутишенко глибоко здивований.
«Що стосується Василя Курилюка – це все неправда. Я коли це прочитав в одній із газет, що, нібито, з моїх слів сказано, що участь брав у затриманні, та ще й у полюванні (ніхто у травні не полює), Василь Курилюк – я був і шокований, і здивований. Я затримував Леоніда Оксенюка із Олександром Жальчуком, працівником єгерської служби. І все», - сказав директор спеціалізованого мисливського господарства «Сушки» Дмитро Кутишенко.
Не розуміє, чому Леонід Оксенюк звернувся до прокуратури аж через 2 місяці після інциденту, депутат Коростенської районної ради Сергій Костюченко.
«Та інформація, яка була поширена в інтернеті, викликала у мене здивування. По-перше, людина стверджує, що 20 травня пішла до лісу по гриби. У травні ніяких грибів немає, це зрозуміло, тим більш, що я сам грибник. По-друге, між 20 травня і 20 липня є принаймні 60 днів, і якщо людину поранили, то вона звернулася б до правоохоронців на другий, максимум третій день», - зазначив Сергій Костюченко.
Цікавий факт полягає у тому, що директор спеціалізованого мисливського господарства «Ушомир» Олександр Самчук попередньо неодноразово затримував Оксенюка у лісі із зброєю – обрізом мисливської рушниці 16 калібру.
«Не раз його затримував. Але якось забрав у нього той обріз та знищив», - зазначив Самчук.
Ходити до лісу по ягоди та гриби чи просто прогулятися може кожен охочий, стверджує Дмитро Кутишенко. Полювати теж можна, але у відповідний сезон і маючи ліцензію. Місцеві мешканці погоджуються, що у лісі небезпечно лише тій людині, яка прийшла туди порушувати закон.
«Змалечку я ходив у той ліс – ще з сестрами, з бабусею. Ми там збирали і збираємо досі ягоди і гриби. До сьогодні я жодних претензій до працівників лісового чи єгерського господарства не маю. Всі можуть бути у лісі, головне - чесно збирати ягоди чи гриби, а не займатися браконьєрством», - додав представник громади, мешканець села Новина Юрій Подік.
За словами учасників, за цією містичною історією із Леонідом Оксенюком стоять зацікавлені люди. Зокрема, місцевий бізнесмен, який колись винаймав частину мисливського господарства і наразі хоче незаконно повернути «свою частку», Олександр Мельник.
RegioNews

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!