Від фіскального органу до сервісної служби

Версія для друку
odpi

Вперше за двадцять років існування податкових органів незалежної України отримано чітко сформульовану місію, бачення і визначено стратегічні напрями діяльності податкової служби, якими ми будемо керуватися у своїй роботі.

Трансформацію податкової служби в Україні спрямовано насамперед на те, щоб зміцнити її позиції в рейтингах податкових систем світу, покращити її сприйняття громадськістю і змінити способи взаємодії зі своїми клієнтами – платниками податків.

Щодо місії ДПС України, то її сформульовано таким чином: адмініструвати податкову систему України, надавати послуги платникам податків і, як наслідок, забезпечити наповнення дохідної частини бюджету.

Як необхідний фундамент для конкретних дій на основі місії й бачення відомства розроблено принципи роботи ДПС України. З глибоким розумінням перетворень започаткованих ДПС України, податківці Коростенщини працюють за принципом: податкова служба для платників податків, а не навпаки.

Платники як наші клієнти мають право на високоякісний сервіс. Для цього ми на 1 поверху Коростенської ОДПІ оновили Центр обслуговування платників податків. Це дозволить підняти на якісно новий рівень виконання податкових процедур, розширити спектр послуг для платників податків. Саме через Центри ми зробили крок назустріч платникам податків у забезпеченні високого рівня їх обслуговування.

Ведучи мову про трансформацію у сервісну службу, важливо забезпечувати також комунікацію з інститутами громадянського суспільства, ЗМІ, найбільшими платниками податків, щоб доносити їм інформацію про застосування податкового законодавства, пріоритети діяльності податкової служби, а основне – забезпечити постійний зворотній зв’язок із бізнесом. Податківці хочуть чути бізнес, його проблеми – це проблеми податкової служби та вказівка до дій щодо їх вирішення. Прикладом цього є Громадська рада при ДПІ у районі – реально діючий орган, на засіданнях якого представники бізнесу та громадських організацій мають можливість порушити будь-яку проблему та поставити навіть незручні запитання. Про проблемні питання, вирішення яких належить до компетенції ДПС України чи потребують внесення змін до чинного законодавства, обов’язково інформуємо ДПС області.

Податковим кодексом України визначено обов`язковість подання звітності в електронному вигляді. Неодноразово на семінарах, на засіданнях «круглого столу», зустрічах із приватними структурами суб’єкти господарювання обговорювали вартість електронних ключів, необхідних при поданні електронної звітності. Як наслідок – відкриття Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби, який надає послуги електронного цифрового підпису підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам із можливістю безкоштовної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів. Платникам податків спростили процедуру видачі ключів.

Олександр Самчук

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!