Ласкаво просимо на Літературне свято "Просто на Покрову"!

Версія для друку
2206171

ХI Всеукраїнське літературно-мистецьке свято
«Просто на Покрову»
14 жовтня 2017 року
(м. Коростень, палац культури імені Т. Шевченка, вул. Грушевського, 3)

Одинадцяте Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову» на Коростенщині цього року розпочнеться 14 жовтня, як завжди, в суботу, в Коростенському палаці культури імені Тараса Шевченка (вул. Грушевського, 3) о 10-й годині.
«Наше свято – унікальне, воно не схоже на жоден фестиваль, чи інше літературно-мистецьке дійство, – каже організатор свята письменник Віктор Васильчук, – а щоб переконатися в цьому – відвідайте Коростень і візьміть участь у святі».
«Це просто геніально!», – вигукнув, побувавши вперше на святі, аксакал фестивалю, заслужений артист України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат багатьох літературних премій поет, прозаїк Василь Довжик і жодного разу не пропустив це свято.
«Сюди завжди хочеться їхати, бо це – справжній літературний мегаполіс», – зазначив на подвірї садиби-музею Василя Юхимовича у 2009-му році голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Михайло Пасічник.
«Я радий, що маю таких друзів і колег, їду на це свято охоче, з настроєм, бо тут робляться грандіозні справи», – поділився своїми враженнями торік лауреат премії імені Івана Огієнка Василь Сташук.
Хочеться згадати добрими й щирими словами ідейного натхненника цього фестивалю, нашого земляка, поета, гумориста, публіциста, заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича, якого знає вся Україна і не тільки, бо навіть якби не було його гарних і щирих поезій, була б одна, вже народна пісня «А льон цвіте синьо, синьо»…
Молода поетеса, переможниця «Поетичного марафону» Алла Миколаєнко з Києва, побувавши в 100-річній оселі поета, зазначила таке: «Щиро дякуємо за добру й теплу атмосферу свята, яку зберігаєте в затишній і старій хатині Василя Юхимовича».
Здається, більше нічого говорити… Та ні, варто процитувати ще одного корифея українського гумору Євгена Дударя: «Я просто вдячний, що ви не забуваєте тих людей, які справді були окрасою краю і України, і які зробили чимало і для українського слова, і для української душі. Кожен є величина своя. Василь Лукич – це постать в Україні, в літературі, у Всесвіті… Пригадую, як перші рази приїжджав… як трепетно читав свої твори зі сцени… Тішуся, що так нормально зробили це свято, дбаєте про своїх земляків, дбаєте про Слово».

У програмі свята таке:
13 жовтня – традиційний дитячий творчий фестиваль «Література свіжого повітря».
14 жовтня:
 зустріч гостей – 10.00;
 покладання квітів до меморіальної дошки письменнику й журналісту Валерію Нечипоренку – 10.40;
 відвідини садиби-музею Василя Юхимовича –10.50;
 покладання квітів до меморіального комплексу поету-пісняру Миколі Сингаївському та до меморіальної дошки Міхі Козимиренку, покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку – 12.30
 літературні змагання «Поетичний марафон» і «Урок прози» – 13.00:
 вручення Літературно-мистецької відзнаки імені Валерія Нечипоренка, Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича – 16.00;
 концерт, нагородження переможців літературних змагань, учасників свята – 16.30.
Ласкаво просимо на Літературне свято!

Comments

Написати новий коментар

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!