НА ШІСТЬОХ ВОНИ ДІЛЯТЬ МАЙЖЕ 500 РОКІВ…

Версія для друку
110117

Вже давно стало гарною традицією в Коростенському краєзнавчому музеї проводити різні творчі форуми. Ось і 11 січня цього року тут пройшла зустріч учасників літературно-мистецької студії «Древлянка», жіночого клубу «Стиль життя», Овруцької арт-вітальні «Зорепад», представників творчої інтелігенції Коростенщини, громадськості з народним фольклорним колективом «Бовсунівські бабусі» із сусіднього Лугинського району. Цікаво. що разом з керівницею Марією Карповець, тобто на 6 учасниць,вони ділять майже 500 років...
Цей аматорський гурт був створений у 2006 році. Їх одяг, спів та манера виконання народних пісень є унікальними ще й тому. що бабусі не просто виконують автентичні пісні, а й вправно прядуть, микають мички, змотують пряжу. Отож досить швидко колектив із поліського села Бовсуни взяв участь у десятках місцевих, всеукраїнських та міжнародних фольклорно-пісенних фестивалях. До того ж, неодноразово ставав їх переможцем та володарем гран-прі. Бовсувчанки також стали героїнями кількох телепрограм на обласному, загальноукраїнських та іноземних телеканалах.
14 жовтня 2016 року за підтримки управління культури Житомирської облдержадміністрації, народного депутата України Володимира Арешонкова (треба зазначити, що й цього разу він надав колективу свій автомобіль для приїзду в Коростень) та радіоелектронної компанії «РЕК» відбулася презентація компакт-диску «Лугом, лугом зелененьким» (вміщено 22 пісні).
Мені вже вдруге пощастило спілкуватися з цими проворними бабцями, які ніби й не помічають своїх вже зовсім не молодих років. Вперше це сталося під час торішнього фестивалю дерунів, де «Вечірка» спільно з відомим вченим, професором Анатолієм Потопальським проводила акцію «Виростиш камбуз – одержиш приз». Цьогоріч бабусі пообіцяли знову бути нашими сусідами. А ще мені приємно, що я є майже їх земляком, адже мама моя родом саме з Лугинського краю. Відтак я пообіцяв. Що «Бовсунівські бабусі» обов’язково виступлять в Українському фонді культури (перший крок до цього вже зроблено).
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото Юлії Васильчук.

Comments

Написати новий коментар

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!