РОДЗИНКА НЕ ТІЛЬКИ НАШОГО КРАЮ

Версія для друку
1411161

«Коростенські музики»… Гурт, що створив сам себе і завоював прихильність шанувальників не тільки Коростенщини. Знають його в багатьох містах України. А найбільше коростенських музикантів полюбили у Жовкві, що на Львівщині, де наші музики кілька років поспіль беруть участь у різних розважально-культуриних заходах. Начальник тамтешнього відділу культури Г. Фесюк каже про них, що це - «справжня творча родзинка не тільки вашого краю».

На початку листопада цього року в палаці культури імені Т. Шевченка відбувся ювілейний концерт гурту з нагоди його 20-річчя. Привітали музикантів міський голова Володимир Москаленко, народний депутат України Володимир Арешонков, начальник управління культури Житомирської ОДА, народний артист України Юрій Градовський, жовківчани, народний артист Віктор Губанов. А ще цього дня радість «Музик» розділили гурти «Древляни» (м. Житомир), «ЧІП» (м. Хорошів), співачка і керівник фольклорного ансамблю із Жовкви Галина Дорош та естрадний ансамбль «Сузір'я Блюз» (м. Житомир)…
За кілька хвилин до головного концерту вже народного колективу «Коростенські музики» мені вдалося поговорити з їх керівником Анатолієм Стужуком.
- Двадцять років тому після закінчення Житомирського училища культури я потрапив у міський будинок культури, де директором була Катерина Скляревська, працював фольклорний гурт «Родина»… - ділиться Анатолій. - Доводилося спочатку просто акомпонувати виступаючим на міських заходах, а потім якось спонтанно вирішили об`єднатися в гурт. Грали Микола Дідківський, Анатолій Костюченко, яких, на жаль, уже немає з нами… А потім додалися Костянтин Гарбар, барабанщик Віктор Купців. На сьогодні нас восьмеро. Прийшла вже й так звана молода кров… Це і балалаєчник Віталій Власюк, гарний трубач з інституту культури, дуже талановитий бас-гітарист Андрій Оксамитний, викладач, керівник народного оркестру, баяніст Школи мистецтв імені А. Білошицького Олександр Муж.
- Як щодо назви?..
- Вона якось сама «причепилася» до нас…
- Ти задоволений нинішніми успіхами гурту?
- В музиці немає якоїсь вершини. Тут можна вдосконалюватися безкінечно.
- А які найбільші ваші досягнення?
- За останні п'ять років ми двічі ставали лауреатами міжнародних творчих конкурсів, чимало перемагали на обласних музичних і культурних форумах. Ми вже пів-України об`їздили з концертами.
- З ким співпрацюєте?
- З Юрієм Градовським, з Віктором Губановим, кілька пісень написав уже для нас і Олесь Коляда. Скажу без бахвальства, що наші інструментальні твори звучать на рівні консерваторних…
- Чи є у вас власні солісти?
- Так. З нами працюють, наприклад, незмінно протягом 20 років наша землячка Антоніна Міщенко, моя дружина Олена Стужук, співають залюбки й інші аматори.
- Що заважає у розвитку?
- Звична вже відсутність коштів. Поки що немає у нас гарних і щедрих спонсорів. Хочеться поїхати десь за кордон. Адже у нас є що показати.
- Що ж, подальших успіхів вам, гарних спонсорів, продюсерів і високих визнань!
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

Comments

Написати новий коментар

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!