Точка неповернення

Версія для друку

Українці не змогли втілити ігрову перевагу в голи і, як два роки тому, програли в 1/4 фіналу по пенальті.

Хоча збірна Україна мала ігрову перевагу, господарі чемпіонату забили першими і вистояли під натиском більш досвідченого суперника. Довівши справу до серії пенальті, хорвати не залишили гостям жодного шансу і пробилися до півфіналу.

Незважаючи на непереконливу гру збірної України проти іспанців (1:4) вона залишалася фаворитом зустрічі. "Команда з рівним складом, без яскравих зірок, дуже дисциплінована, яка вміє користуватися помилками суперника", - так характеризували її оглядачі.

Гра показала, що суперники добре вивчили один одного. До перерви це відбилося на кількості небезпечних моментів - їх було небагато біля обох воріт. Переважно стріляли з середніх дистанцій і здалеку.

Гол виник на рівному місці, коли Україна перемістила гру на чужу половину поля, але втратила м'яч. Маринович знайшов на лінії воріт Грціча, чий пас у боротьбу на "п'ятачок" потрапив в коліно Денису Овсянникову. Одинадцятий номер не встиг прибрати ногу, і зал у захваті скочив з місць - 1:0!

У відповідь підопічні Геннадія Лисенчука включили пресинг і протягом хвилини тричі загрожували воротам Іво Юкіча. Після перерви гості не зменшили тиску, подовгу залишаючи хорватів без м'яча. Однак до вірних моментів справа не доходила. Хіба що в середині тайму Сергій Чепорнюк не зумів замкнути простріл на дальній штанзі.
Потім дуже слабо пробив з аналогічною позиції Павленко, однак пізніше 36-річний ветеран став безпосереднім учасником епізоду, в якому збірна Україна зрівняла рахунок. Вона прямо-таки затиснула суперника в лещатах, змусила нервувати, і на 30-й хвилині Чепорнюк здорово пробив у дальній кут - 1:1.

Українці продовжували атакувати і могли дотиснути суперника, якби на 38-й хвилині Юкіч якимось дивом не зреагував на удар Овсянникова після розіграшу кутового. Додатковий час розпочався з удару Клочка у стійку. Продовжився - небезпечним штрафним Валерія Легчанова та ще одним пострілом Клочка, проте Юкіч був на місці.

Один перелік цих моментів свідчить про ігровий перевазі синьо-жовтих, які підтримували високий темп і насідали на ворота Юкіча. Однак хорвати проявили непоступливість і характер, вистоявши під тиском більш досвідченого опонента і дотягнувши справу до пенальті.

З чотирьох спроб українці реалізували лише одну – точно під поперечину пробив Павленко. У хорватів відзначилися Грціч, Франко Еловчіч і Тихомир Новак, підсумок - 3:1. Як і два роки тому, збірна Україна склала зброю в чвертьфіналі чемпіонату Європи. Як і тоді, програла по пенальті.